nivdis.com

 

Restoratif Diş
Tedavisi

Diş sert dokularında çürük ya da çürük dışı sebeplerden meydana gelen madde kayıplarını onaran, kaybolmuş olan estetik ve fonksiyonun hastaya tekrar kazandırılmasına katkıda bulunan diş hekimliği dalıdır. Bu bölüm altında uygulanan tedaviler arasında kompozit, seramik dolgu işlemleri, inley – onley dolgular, estetik dolgular yer almaktadır.

Diş çürüğü ilerledikçe sıcak-soğuk, ekşi ve tatlı gıdalara karşı hassasiyet gelişir. Diş aralarına yiyecek artığı birikmeye başlar. Çürüğe bağlı kötü ağız kokusu oluşur.

Böyle durumlarda döner aletlere takılmış elmas frezler ile çürük doku temizlenir ve uygun dolgu materyalleri ile dolgu yapılır. Günümüzde eskiden kullanılan amalgam yerine artık daha biyouyumlu ve estetik olan kompozitlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Normal dişlerimiz gibi dolgulu olan dişlerin de temizliğine önem verilmelidir. Aksi takdirde yeniden çürüme ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda dolgu yenilenmelidir.

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

İNLEY-ONLEY
DOLGU

Basit bir dolgu ile tedavisi mümkün olmayan fakat kaplama için madde kaybı az olduğunda kullanılan bir yöntemdir. Dolgu ile kron kaplama arasında bir tedavidir. Onley daha geniş alanı kapsar.

Bu yöntemde gereksiz diş kesiminin önüne geçilmiş olunur ve sağlıklı doku koruması sağlanır. 2 seansta gerçekleştirilir. Diş çürüğü temizlenip ölçü alınır. Laboratuvar ortamında hazırlanarak ikinci seansta diş hekimi tarafından özel yapıştırıcılarla dişe yerleştirilen bir dolgu çeşididir.

Avantajları

Porselen materyal kullanıldığı için zamanla renklenme gerçekleşmez.

Diş yüzeyine besin tutulumu daha azdır.

Hijyeniktirler.

Çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklıdırlar.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Diş Beyazlatma

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmanın yanında güzel ve beyaz gülüşlere sahip olmak da ön plana çıkmıştır.
Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Tüketilen gıdalar ve çeşitli nedenlerle zamanla kaybolan doğal diş renkleri ve mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Seanslar yaklaşık 25-30 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan yöntem)
Bu yöntem direkt diş hekimi gözetiminde klinikte kontrollü bir şekilde uygulanır. Tüm yumuşak dokular ışıkla sertleşen bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma jeli dişlere uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İstenilen beyazlığa gelinceye kadar işlem tekrarlanabilir. Bu şekilde bir hafta arayla iki seans yapılır.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04