nivdis.com

 

Protez
Kaplama

Protetik diş tedavisinde, hastanın kaybolan dişleri ve diğer fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılır. Aynı zamanda bozulmuş olan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görüntüsünün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Diş protezleri her hastanın eksik diş sayısına, kalan diş pozisyonlarına göre farklı çeşitlere ayrılır.

Sabit Protezler

Ağızdaki dişler veya implantların alt yapı olarak kullanıldığı ve hastanın günlük yaşamında çıkaramadığı protezlerdir. Kron, köprü, kaplama olarak bilinirler. Dişlerin küçültülmesi ve laboratuvarda hazırlanan dişlerin yapıştırılması işlemidir. Altyapısında kullanılan materyale göre çeşitlendirilirler.

Metal Destekli Porselenler

Alt yapı olarak metal kullanılmış bu porselenlerde dayanıklılık yüksektir. Altında metal bulunduğu için estetik açıdan zayıftır. Genelde arka bölgelerde kullanımı daha yaygındır.

Zirkonyum Destekli Porselenler

 Alt yapı olarak zirkonyum kullanılmış porselenlerde estetiği yakalamak daha kolaydır. Porselen altında kullanılan materyal beyaz renktedir ve daha doğal görünüm sağlanır. Metal destekli porselenlere göre daha iyi ışık geçirgenliğine sahiptirler. Bu sebeple genelde ön bölgelerde kullanımı daha yaygındır.

E-MAX (Tam Seramik Porselen)

Tamamen seramikten oluşan, ışığı en iyi geçiren ve doğal görünüme en yakın olan porselenlerdir. Estetik amaçlı tercih edilen kaplama çeşididir.

Porselen Laminalar

Özellikle ön grup dişlerde kullanımı olan özel olarak üretilen çok ince, yaprak porselenlerdir. Diş dokusunda çok az veya hiç kesim gerektirmeyen konservatif bir uygulamadır. Özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılan laminalar ışık geçirgenliği yönünden oldukça iyidirler ve hastaya doğal bir görünüm kazandırırlar. Ayrık dişlerde, renklenme problemi olan veya çapraşık dişlerde kullanımı yaygındır.

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

Protetik
Diş Tedavisi

Hareketli Protezler

Hasta tarafından takıp çıkartılabilen eksik dişleri yerine koyabildiğimiz apareylerdir. İlk kullanımda alışma sürecinden sonra hastaların rahatlıkla kullanabildiği protez çeşididir.

Total (Tam) Protez

Tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda kullanılabilen, akrilik tabandan üretilen protez çeşididir.

Parsiyel (Kancalı) Protez

Kısmi dişsizliği bulunan hastalarda kullanılabilen, akrilik tabandan üretilen bir protez çeşididir. Hastaların kanca olarak adlandırdığı kroşeler kullanılmaktadır.

İmplant Üstü Protez

Sabit veya hareketli implant üstü protez uygulamaları mevcuttur.

Hassas Bağlantılı Protezler

Çok sayıda diş eksikliğinin olduğu ve sabit protezler ile tedavi yapılamadığı durumlarda uygulanan diş protezi tipidir. Dişlerde hazırlanan yuvalara oturan gizli tutucularından dolayı halk arasında ‘çıtçıtlı protezler’ olarak da bilinir. Hasta bu protezi rahatlıkla kullanabilir. Protezin tutuculuğu parsiyel proteze göre daha yüksektir.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Zirkonyum Kaplama

Diş kaplamaları genelde porselen kaplama şeklinde uygulanır ve metal destekli ya da metal desteksiz olmak üzere ikiye ayrılır. Son yıllarda sosyal yaşamın artması ve gelişen teknolojiyle birlikte bireyler estetik ihtiyaçlara daha çok gereksinim duyulmaktadır. Bu ihtiyaçlar, diş hekimliğinde daha estetik bir yaklaşım olan zirkonyum alt yapılı dişleri tedavilerimizde daha sık kullanmayı gündeme getirmektedir.

Zirkonyum kaplamalar metal desteksiz kaplamalardan olup metal destekli kaplamalara oranla çok daha doğal bir görünüm sunmaktadır. Zirkonyum porselen kaplamaların ışık geçirgenliği, metal kaplamalara kıyasla daha fazla olduğu için diş etlerinde koyu bir renk oluşturmazlar.

Ayrıca zirkonyumun ışığı geçirebilme özelliği sayesinde aynı zamanda dişlerde meydana gelen mat görüntünün kaybolarak dişlerin orjinal rengine daha yakın bir görünüm almasıyla daha doğal, daha şeffaf ve daha sağlıklı görülmesini sağlamaktadırlar. Zirkonyum alt yapılı porselen kaplamaların diş etleriyle uyumları çok iyidir ve bu sebeple zirkonyum alt yapılı diş kaplamalarının etrafında diş eti hastalığı oluşma riski, metal destekli porselen diş kaplamalarına göre daha düşüktür.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04