nivdis.com

 

Periodontoloji
Tedavisi

Periodontoloji, dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokularının hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Dişler doğru bir şekilde temizlenmediği zaman diş eti ile birleştiği bölgelerde ve dişlerin arasında gıdalar birikir.

Zaman içerisinde bu besin artıkları ağızda zararlı bakterileri oluştururlar. Birçok hastalığın nedeni olan bu zararlı bakteriler özellikle diş taşı oluşumu, diş eti hastalıkları, diş çürükleri ve ağız kokusunun baş sorumlusudur.

İlgili rahatsızlığınız için lütfen kliniğimizin uzman hekimlerine danışınız.

 

 

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

Periodontal
Hastalıklar

İltihaplanma sadece yumuşak dokuda yani diş etinde ise buna gingivitis denir. Ancak bu iltihap ilerleyip alttaki kemik dokusuna doğru yayılmaya başladığında bu kemikte yıkıma neden olur. Bu aşamada hastalık periodontitis olarak adlandırılır. Tüm bunlara periodontal hastalıklar denir.

Periodontal hastalıklar büyük oranda durdurulup kontrol altına alınabilirler. Bunun için sadece diş hekiminin çabası yeterli olmaz. Mutlaka hastanın da tedavi aşamasına yeterli ve etkili ağız, diş ve diş eti bakımının gerçekleştirerek katılması gerekmektedir. Çünkü bu hastalıkta en temel oluşma nedeni bakterilerdir. Bakteriler iyi ağız bakımı yeterli olmayan kişilerde sayıca oldukça fazla miktarlara ulaşabilir  ve yıkımı gerçekleştiriler. Bakterilerin oluşturduğu  mikroorganizma toplulukları, bakteriyel plak dediğimiz diş ve diş etlerimizin birleşim çizgisinin hemen üzerinde biriken püremsi bir birikinti içinde oluşurlar, yiyecek artıklarından beslenerek ürerler ve asit üretirler.

Periodontoloji ve Bakteriyel Plak

Bakteriyel plak, mikrobiyal dental plak veya diş kiri diye adlandırılan bu püremsi, açık sarı renkli eklenti dişlerimizde oluşan çürüklerin, diş eti iltihaplanmalarının  ve diş taşlarının oluşumunun en temel nedenidir. Bu eklenti mutlaka ağız içinden uzaklaştırılmalıdır. Bu da son derece etkin ve sürekliliği sağlanan bir ağız bakımı ile gerçekleştirilir.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Diş Beyazlatma

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmanın yanında güzel ve beyaz gülüşlere sahip olmak da ön plana çıkmıştır.
Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Tüketilen gıdalar ve çeşitli nedenlerle zamanla kaybolan doğal diş renkleri ve mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Seanslar yaklaşık 25-30 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan yöntem)
Bu yöntem direkt diş hekimi gözetiminde klinikte kontrollü bir şekilde uygulanır. Tüm yumuşak dokular ışıkla sertleşen bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma jeli dişlere uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İstenilen beyazlığa gelinceye kadar işlem tekrarlanabilir. Bu şekilde bir hafta arayla iki seans yapılır.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04