İmplant
Tedavisi

Dental implantlar; çeşitli nedenlerle kaybedilmiş olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve kemik kayıplarının önüne geçilmesini sağlayan insan vücuduna uyumlu titanyum bileşenlerinden veya seramiklerden oluşan yapay diş kökleridir. Diş hekimliğinde kullanımı oldukça yaygındır. Komşu dişlere müdahale edilmeden eksikliklerin giderilmesi avantaj sağlayan bir durumdur.

YAŞ SINIRI VAR MIDIR?
18 yaşına kadar çene gelişimi devam edebileceğinden implant tedavisi için bu yaş sınırı altında planlama yapılmamalıdır. Üst sınır olarak bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Hastanın medikal sağlığı uygunluğunda her yaşta uygulanabilir bir tedavidir.

AŞAMALARI NELERDİR?
İmplant planlaması için uygun radyograflar çekilerek hastanın kemik durumu değerlendirilir. Doğru planlama ile birlikte steril koşullarda implant tedavisi gerçekleştirilmelidir. Planlamada anestezi hangi uzunluk ve çapta implant uygulanacağına karar verilir. Lokal anestezi altında çene kemiğinde dişeti kaldırılarak uygun boyutlarda yuva açılarak implant yerleştirilir. Yaklaşık bir hafta sonra dikişler alınabilir. Bu işlem tecrübeli hekimler tarafından yaklaşık 10-15 dk. sürmektedir.

TEDAVİ SÜRESİ
İmplant tedavi süresi hastadan hastaya değişim göstermektedir. Üst çenede ortalama 3 ay, alt çene ortalama 2 ay kadar implant ve kemiğin uyumu süreci bulunmaktadır. İlave cerrahi işlemler varlığında bu süre uzayacaktır. Çene kemiği ve implant kaynaşması sonrasında implant üstlerine porselen kaplamalar yapılabilir.

KULLANIM ÖMRÜ
İmplant tedavisinde implantların ömrü hastadan hastaya değişim göstermektedir. Hastanın hijyen kontrolünü iyi sağlaması kullanım süresine olumlu etki edecektir. Aralıklı doktor kontrolleri kapsamında herhangi bir sorunda erken tespit ile implantların sağlığı korunmalıdır.

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

Hastalar için
Öneriler

Dental implantları seçmeden önce , diş hekiminizle potansiyel faydalar ve riskler ve prosedür için aday olup olmadığınız hakkında konuşun.

Düşünülmesi gereken şeyler:

Genel sağlığınız, diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı, iyileşmenin ne kadar süreceğini ve implantın yerinde ne kadar kalacağını belirlemede önemli bir faktördür.
Diş hekiminize hangi marka ve model dental implant sisteminin kullanıldığını sorun ve bu bilgileri kayıtlarınız için saklayın.

Sigara iyileşme sürecini etkileyebilir ve implantın uzun vadeli başarısını azaltabilir.
İmplant gövdesinin iyileşme süreci birkaç ay veya daha uzun sürebilir, bu süre zarfında genellikle dişin yerine geçici bir dayanak bulunur.

Dental implant prosedüründen sonra :

Diş hekiminiz tarafından size verilen ağız hijyeni talimatlarını dikkatlice izleyin. İmplantın ve çevresindeki dişlerin düzenli olarak temizlenmesi, implantın uzun süreli başarısı için çok önemlidir.
Diş hekiminizle düzenli ziyaretler planlayın.
İmplantınız gevşek veya ağrılı hissediyorsa, hemen diş hekiminize bildirin.

Diş implantları, onlara ihtiyacı olan bir kişinin yaşam kalitesini ve sağlığını önemli ölçüde iyileştirebilir. Bununla birlikte, bazen komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Komplikasyonlar dental implant yerleştirildikten hemen sonra veya çok sonra ortaya çıkabilir. Bazı komplikasyonlar implant başarısızlığına neden olur (genellikle implant gevşekliği veya kaybı olarak tanımlanır). İmplant başarısızlığı, implant sistemini sabitlemek veya değiştirmek için başka bir cerrahi prosedür ihtiyacına neden olabilir.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Diş Beyazlatma

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmanın yanında güzel ve beyaz gülüşlere sahip olmak da ön plana çıkmıştır.
Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Tüketilen gıdalar ve çeşitli nedenlerle zamanla kaybolan doğal diş renkleri ve mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Seanslar yaklaşık 25-30 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan yöntem)
Bu yöntem direkt diş hekimi gözetiminde klinikte kontrollü bir şekilde uygulanır. Tüm yumuşak dokular ışıkla sertleşen bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma jeli dişlere uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İstenilen beyazlığa gelinceye kadar işlem tekrarlanabilir. Bu şekilde bir hafta arayla iki seans yapılır.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04