Hollywood
Gülüşü

Hastanın burun, dudak, çene, diş, diş eti ve yüz hatları incelenerek ona en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Her hastanın estetik gereksinimleri farklıdır ve bu sebeple tasarımlar kişiye özel olarak belirlenir.

Hasta-hekim-teknisyen ortak çalışması sonucu bir tasarım elde edilir. Öncelikle hastanın özel fotoğraf makineleri ile fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Ayrıca hastanın teşhis amaçlı ve gülüş tasarımının yapılabilmesi için ölçülerinin alınması gerekir. Hastanın estetik beklentileri hekim tarafından teknisyene aktarılır ve çekilen fotoğraflar dikkate alınarak teşhis modeli üzerinde bir çalışma yapılır. Yapılan gülüş tasarımının üstünden bir kalıp alınarak hastaya deneme yapılabilecek silikon materyali meydana gelmiş olur.

Geçici diş malzemeleri sayesinde hazırlanan tasarım ağız içinde uygulanır. Böylece dişlerde en ufak bir aşındırma yapmadan %90 oranında sonuca yakın bir gülüş tasarımı elde edilmiş olur. Bu safhada daha tedavi hiçbir şekilde başlanmadan hasta ve hekim arasında final tedaviye yönelik beklentiler netleşmiş olur. Sonuç olarak gülüş tasarımı çalışması gülüş estetiğinin hasta ve hekim tarafından değerlendirilmesini sağlayan güzel bir ön çalışmadır. Eğer hasta tarafından onay verilirse bu yönde gerekli diş aşındırmaları hekim tarafından yapılır, ölçüler hazırlanır ve 7-10 gün içerisinde estetik porselenler kalıcı olarak yapıştırılır.

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

Gülüş
Tasarımı

Son zamanlarda gülüş tasarımının bilgisayar ortamında dijital olarak yapıldığı programlar piyasaya sürülmektedir. Bu programların en önemli avantajı gülüş estetiğinin hastaya en ufak bir işlem yapmadan dijital olarak ekranda olası sonuca yakın bir final gösterilebilmesidir. Fakat yine de hastaların büyük çoğunluğu ağız içerisinde final görüntünün nasıl olduğunu görmek istemektedirler.

Hasta-hekim-teknisyen ortak çalışması sonucu bir tasarım elde edilir. Öncelikle hastanın özel fotoğraf makineleri ile fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Ayrıca hastanın teşhis amaçlı ve gülüş tasarımının yapılabilmesi için ölçülerinin alınması gerekir. Hastanın estetik beklentileri hekim tarafından teknisyene aktarılır ve çekilen fotoğraflar dikkate alınarak teşhis modeli üzerinde bir çalışma yapılır.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Protez / Kaplama

Protetik diş tedavisinde, hastanın kaybolan dişleri ve diğer fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılır. Aynı zamanda bozulmuş olan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görüntüsünün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Diş protezleri her hastanın eksik diş sayısına, kalan diş pozisyonlarına göre farklı çeşitlere ayrılır.

Sabit Protezler

Ağızdaki dişler veya implantların alt yapı olarak kullanıldığı ve hastanın günlük yaşamında çıkaramadığı protezlerdir. Kron, köprü, kaplama olarak bilinirler. Dişlerin küçültülmesi ve laboratuvarda hazırlanan dişlerin yapıştırılması işlemidir. Altyapısında kullanılan materyale göre çeşitlendirilirler.

Metal Destekli Porselenler

Alt yapı olarak metal kullanılmış bu porselenlerde dayanıklılık yüksektir. Altında metal bulunduğu için estetik açıdan zayıftır. Genelde arka bölgelerde kullanımı daha yaygındır.

Zirkonyum Destekli Porselenler

Alt yapı olarak zirkonyum kullanılmış porselenlerde estetiği yakalamak daha kolaydır. Porselen altında kullanılan materyal beyaz renktedir ve daha doğal görünüm sağlanır. Metal destekli porselenlere göre daha iyi ışık geçirgenliğine sahiptirler. Bu sebeple genelde ön bölgelerde kullanımı daha yaygındır.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04