Diş
Beyazlatma

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmanın yanında güzel ve beyaz gülüşlere sahip olmak da ön plana çıkmıştır.

Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfuz eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Tüketilen gıdalar ve çeşitli nedenlerle zamanla kaybolan doğal diş renkleri ve mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Seanslar yaklaşık 25-30 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan yöntem)
Bu yöntem direkt diş hekimi gözetiminde klinikte kontrollü bir şekilde uygulanır. Tüm yumuşak dokular ışıkla sertleşen bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma jeli dişlere uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İstenilen beyazlığa gelinceye kadar işlem tekrarlanabilir. Bu şekilde bir hafta arayla iki seans yapılır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Hastanın diş hekimi kontrolünde evde kendi uygulayacağı sistem)
Hekim tarafından dişlerin ölçüsü alınır. Alınan bu ölçü ile hastaya uygun şeffaf bir plak hazırlanır. Bu plağın içine geceleri yatmadan evvel diş beyazlatma ajanı uygulanarak plak dişlere takılır. Beyazlatma işlemi gece uykuda gerçekleşir. Tedavi süresi bir-iki hafta sürer.

Sağlıklı Gülümsemenin Tadını Çıkarın!

Hastalar için
Öneriler

Diş beyazlatma işleminde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?
İşlem öncesinde dişetleri, dil, dudak ve çevre yumuşak dokular bariyer ile koruma altına alındıktan sonra beyazlatma işlemine geçilmelidir.

Beyazlatma işleminde kullanılacak olan maddelerin içinde hidrojen peroksit ve karbamid peroksit bulunmaktadır. Bu maddeler sayesinde beyazlatma işlemi gerçekleşir. İşlem sonrasında hassasiyet oluşması normal karşılanır ve bu durum 1-3 gün içerisinde ortadan kalkar. Tedavi sonrasında yaklaşık 2-3 gün kahve, çay, kırmızı şarap gibi renk verici gıdalardan, asitli içeceklerden ve sigara kullanımından uzak durulmalıdır.

Beyazlatma İşlemi Zarar Verir mi?
Dişlerde açık çürük veya dişeti hastalığı olmadığı tespit edildikten sonra doğru teknik ve uygun materyal ile uygulanan beyazlatma işleminin yapılan çalışmalar neticesinde herhangi bir zararı olmadığı tespit edilmiştir. Diş yüzeylerinde meydana gelen değişiklikler zamanla tükürük ile tolere edilebilir düzeydedir. Beyazlatma sonrası florür uygulamaları ile beyazlatma işlemi daha da güvenli bir işlem haline getirmektedir.

Beyazlatma Ne Kadar Süre Etkisini Korur?
Beyazlatma sonrası elde edilen renk tüketilen gıdalara göre 6 ay ile iki yıl arasında değişime uğrayabilir.

İlgilenebileceğiniz diğer bir konu
Gülüş Tasarımı

Hastanın burun, dudak, çene, diş, diş eti ve yüz hatları incelenerek ona en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Her hastanın estetik gereksinimleri farklıdır ve bu sebeple tasarımlar kişiye özel olarak belirlenir.

Hasta-hekim-teknisyen ortak çalışması sonucu bir tasarım elde edilir. Öncelikle hastanın özel fotoğraf makineleri ile fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Ayrıca hastanın teşhis amaçlı ve gülüş tasarımının yapılabilmesi için ölçülerinin alınması gerekir. Hastanın estetik beklentileri hekim tarafından teknisyene aktarılır ve çekilen fotoğraflar dikkate alınarak teşhis modeli üzerinde bir çalışma yapılır.

Yapılan gülüş tasarımının üstünden bir kalıp alınarak hastaya deneme yapılabilecek silikon materyali meydana gelmiş olur. Geçici diş malzemeleri sayesinde hazırlanan tasarım ağız içinde uygulanır. Böylece dişlerde en ufak bir aşındırma yapmadan %90 oranında sonuca yakın bir gülüş tasarımı elde edilmiş olur. Bu safhada daha tedavi hiçbir şekilde başlanmadan hasta ve hekim arasında final tedaviye yönelik beklentiler netleşmiş olur. Sonuç olarak gülüş tasarımı çalışması gülüş estetiğinin hasta ve hekim tarafından değerlendirilmesini sağlayan güzel bir ön çalışmadır. Eğer hasta tarafından onay verilirse bu yönde gerekli diş aşındırmaları hekim tarafından yapılır, ölçüler hazırlanır ve 7-10 gün içerisinde estetik porselenler kalıcı olarak yapıştırılır.

Son zamanlarda gülüş tasarımının bilgisayar ortamında dijital olarak yapıldığı programlar piyasaya sürülmektedir. Bu programların en önemli avantajı gülüş estetiğinin hastaya en ufak bir işlem yapmadan dijital olarak ekranda olası sonuca yakın bir final gösterilebilmesidir. Fakat yine de hastaların büyük çoğunluğu ağız içerisinde final görüntünün nasıl olduğunu görmek istemektedirler.

Tedavilerimiz

Bize Ulaşın

7 Gün / 23:00'e Kadar
+90 444 92 65
+90 530 235 9265
Mail Gönderin
info@nivdis.com

Randevu Alın

NivDiş’e bir ziyaret rezervasyonu yapın, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden faydalanın, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.


Why You Should
Choose DentiCare

Great Location
Globally revolutionize global sources through interoperable services.
Award Winning
Dramatically mesh high-yield alignments before transparent tailers.
Caring Team
Appropriately communicate one-to-one technology after plug-and-play networks.
1st Class Service
Assertively iterate resource maximizing products after leading intellectual capital.
Awesome Office
Objectively pursue diverse catalysts for change for interoperable meta-services.
Professional Tools
Dramatically evisculate holistic innovation rather than client centric data.
https://nivdis.com/wp-content/uploads/2022/06/nivdis-logo-3.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışan, uzman diş hekimleri ve uluslararası sağlık danışmanlarından oluşan tecrübeli bir ekibiz.

Firma Hesap Bilgileri

VAKIFBANK KAVACIK ŞUBESİ

  • €: TR47 0001 5001 5804 8021 2872 18
  • $: TR49 0001 5001 5804 8021 2873 76
  • ₺: TR67 0001 5001 5800 7314 7827 04